Skip to main content

Houseboat

Czarter houseboat Jeziorak - najlepsze łodzie bez patentu

Houseboat to łódź lub barka mieszkalna. W Polsce ten rodzaj łodzi z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W rejsy nią wybierają się rodziny z dziećmi i znajomi. Stanowi doskonałą alternatywę dla wypoczynku w sezonie na lądzie.

Houseboat na jeziorze

Czarter houseboatu - czy konieczne jest wyrabianie patentu żeglarskiego?

Nie musisz wyrabiać patentu żeglarskiego. Wystarczy, że będziesz miał podstawowe umiejętności żeglarskie. Nasza oferta obejmuje również podstawowe przeszkolenie. Pobieramy za nie opłatę w wysokości 100 złotych.
Houseboat płynie na jeziorze Jeziorak

Wynajem houseboatu - jakie ma zalety?

Wynajem łodzi mieszkalnej to bardzo dobre rozwiązanie, gdy znudziło Ci się już nocowanie w hotelach, czy pensjonatach. Łodzie typu houseboat są szczególnie popularne w pełni sezonu. Wtedy pogoda dopisuje i możesz spędzać na jachcie z przyjemnością całą dobę.

Plusem houseboatów jest również to, że nie musisz szukać najbliższej przystani i miejsca do przenocowania. W zależności od potrzeb możesz żeglować przez całą noc i kolejny dzień powitać w zupełnie innej miejscowości.

Łódź typu houseboat szczególnie polecamy, gdy chcesz się wybrać na rodzinny wypoczynek po jeziorach. Housebot jest bardzo dobrze wyposażony. Dzięki temu, że posiada, silnik to możesz płynąć tam, gdzie chcesz bez względu na pogodę, kierunek, czy siłę wiatru. Pod tym względem jachty żaglowe są o wiele bardziej zawodnym rozwiązaniem.

Houseboatem możesz żeglować przez wiele dni po rzekach i jeziorach.

Houseboat - najwyższy poziom komfortu

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad wynajęciem domku na wodzie, to teraz przyszedł na to odpowiedni czas. Wnętrze houseboatu jest ergonomiczne i wykonane z najwyższej jakości materiału. Jacht został wyposażony w platformy kąpielowe na zewnątrz.

Pozostałe wyposażenie łodzi to: ogrzewanie (webasto), klimatyzacja, okna uchylne wraz z szyberdachem w hardtopie, dostęp do ciepłej wody, WC chemiczne, instalacja elektryczna, wodna, gazowa, radio, telewizor i stolik kokpitowy. Wszystko to sprawia, że podczas rejsów po najdłuższym jeziorze w Polsce z pewnością nie będziesz się nudził nawet przez chwilę. Ogrzewanie i klimatyzacja zapewnią optymalną temperaturę we wnętrzu łodzi.

Łódź mieszkalna jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, ponieważ masz na niej wszystkie te udogodnienia, co na lądzie, a dodatkowo możesz czerpać przyjemność z żeglowania.

wnętrze Houseboata

Czym różnią się houseboaty i jachty żaglowe?

Najważniejszą zaletą houseboatu jest to, że może poruszać się w dowolnym kierunku, bez względu na siłę wiatru. Nie tylko doskonale radzi sobie z pływaniem pod wiatr, ale jest o wiele szybszy niż jachty żaglowe. Właśnie dlatego houseboat jest najlepszym wyborem na kilkudniowe, a nawet kilkutygodniowe rejsy. Łódź mieszkalna będzie bardziej komfortowa dla większej liczby osób, ponieważ w zależności od modelu może posiadać od 4 do 6 koi.

Czasami na houseboatach są również organizowane eventy firmowe, na przykład weekendowe.

Skontaktuj się z nami

Ile kosztuje dzień czarteru łodzi typu houseboat? Jak ją wynająć?

Jeżeli marzy Ci się wynajęcie tego rodzaju jachtu na jeden dzień, to raczej jest to niemożliwe. Zazwyczaj houseboat można wynająć na minimum tydzień. Koszt takiej przyjemności w zależności od miesiąca w roku waha się od 4000 zł do 5000 zł za tydzień.

W pierwszym momencie ta suma może wydać Ci się zawrotna. Co? Masz zapłacić aż tyle, za wynajęcie jachtu bez patentu, żeby popłynąć sobie na przykład na wyspę? Jednak, gdy przez chwilę się zastanowisz, to szybko dojdziesz do wniosku, że wcale nie jest to tak dużo.
Często koszty za wynajęcie jachtu dzielą się na kilka, a nawet na kilkanaście osób. Prowiant możesz zabrać własny.

W zamian na cały tydzień otrzymujesz swój własny domek na wodzie. Taki, jak pewnie widziałeś wcześniej jedynie w filmach. Możesz nim popłynąć, gdzie tylko sobie wymarzysz. Masz wokół siebie rodzinę lub osoby, które lubisz, więc z pewnością będzie to miło spędzony czas.

Poza samym houseboatem otrzymujesz gratis: naładowany akumulator, napełnioną butlę gazową, pięć litrów benzyny, zbiornik z wodą. Po zakończonym rejsie możesz zacumować w porcie macierzystym. Nasze jachty są dobrze ubezpieczone, więc o to również nie musisz się martwić!

Aby wynająć houseboat, niezbędna jest kaucja w wysokości 1500 zł. Szczegółowy cennik znajdziesz na naszej stronie internetowej. W pełni sezonu oczywiście ceny są wyższe, ale poza nim, możesz liczyć na zniżki. Najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie, żeby szybko omówić najważniejsze kwestie związane z wynajmem łodzi mieszkalnej.

Sprawdź, jak to jest wybrać się w rejs houseboatem. Zapraszamy do Iławy!

Skontaktuj się z nami
FAQ - najczęściej zadawane pytania o houseboaty:

Houseboat to inaczej barka mieszkalna. Jest jednostką pływającą zaprojektowaną lub zaadaptowaną do celów mieszkalnych. Może być z silnikiem lub bez.

Nasz houseboat może pomieścić do 6 osób.

 • ogrzewanie i klimatyzację (webasto);
 • mikrofalówka;
 • lodówka;
 • echosonda;
 • materace do opalania na pokładzie dziobowym;
 • TV;
 • radio (USB lub MP3);
 • stolik kokpitowy;
 • WC chemiczne;
 • instalacja wodna;
 • instalacja elektryczna, gazowa;
 • kambuz: kuchenka gazowa;
 • komplet naczyń (6 x talerz głęboki, płytki, szklanki, szklanki do drinków, 1 miska sałatkowa);
 • komplet sztućców (6 x widelec, łyżka, łyżeczka, 1 x nóż kuchenny, 1 x łyżka do zupy, 1 x łyżka do patelni);
 • 2 garnki, czajnik, patelnia, otwieracz/korkociąg.

Tak. Posiadają następujące ubezpieczenia:

 • OC;
 • NW;
 • od kradzieży silnika.

Czarter to inaczej wynajem houseboatu.

Minimum to tydzień. Najczęściej łodzie mieszkalne czarteruje się na kilka tygodni.

Cena za czarter w sezonie Nexus Revo 870 to od 4000 zł do 4800 zł za tydzień. Poza sezonem ceny kształtują się od 4500 do 4800 zł za tydzień.

Nie, ale ceny nie zmieniły się od poprzedniego roku.

Gdy wynajmiesz łódź mieszkalną, to gratis otrzymasz:

 • naładowany akumulator;
 • napełnioną butlę gazową;
 • 5 litrów paliwa (przy czarterze na minimum 7 dni);
 • napełniony zbiornik z wodą;
 • możliwość cumowanie w porcie macierzystym.

Nie jest wymagane posiadanie patentu żeglarskiego.

Odpowiednią odzież (bluzy, swetry, kurtkę przeciwdeszczową) i obuwie (najlepiej zakryte lub sandałki z zabudowanym przodem). Zwróć uwagę, aby miały nieśliską podeszwę. Przydadzą się również kalosze. Dobrym wyborem na dłuższą wyprawę będzie ciepły śpiwór. Nie tylko do spania, ale też do okrycia się, na przykład przy ognisku. Z kosmetyków polecamy środek zapobiegający ukąszeniom komarów i żel łagodzący ugryzienia, krem z filtrem przeciwsłonecznym, balsam łagodzący poparzenia słoneczne.

Pozostałe niezbędne na podkładzie przedmioty to:

 • rękawiczki żeglarskie;
 • latarka;
 • nakrycie głowy;
 • scyzoryk wielofunkcyjny.
Opinie o nas
Zobacz, co mówią nasi klienci!